Strihanie, odborný rez ovocných stromov

 

strihanie ovocných stromov

Odborný rez slúži na udržovanie rastu a rodivosti, presvetlenie hustých korún, zmladenie starších a dlho nestrihaných ovocných stromov. Umožňuje vytvorenie správneho tvaru koruny s dostatkom svetla, priestoru pre dosiahnutie kvalitnej úrody chutných plodov bez škodcov a chorôb. 
 
 
 
 

Prečo strihať ovocné stromy?

 

 • Husté koruny stromov sú častejšie napádané chorobami ako presvetlené
 • Stromy sa pod ťarchou konárov zbytočne vyčerpávajú
 • Podporí sa rast zdravých a rodivých konárov a listov
 • V korune stromov bude dostatok svetla, čím budú plody v správnej veľkosti a chuti bez hubových infekcií
 • Rezné rany sa po zatrení voskom rýchlo zahoja

 

Pozrite sa ako môžu dopadnúť aj vaše ovocné stromy, ked sa nebudú udržiavať.

 

    

Ak sa ovocný strom nestrihá a neošetruje, dokáže úplne prerásť a prináša len škodcami napadnutú úrodu malých plodov!

 

Výhody strihania stromov

 

 • získate presvetlenú a vzdušnú korunu stromov
 • stromy v optimálnej výške a v správnom tvare
 • tvorba rodivého obrastu a kvetných púčikov
 • kvalitná a zdravá úroda ovocia z vlastných stromov
 • vitálne stromy, pravidelná rodivosť aj v staršom veku
 • odborným rezom ovocné stromy starnú pomalšie
 • zamedzí sa striedanie rodivosti stromov

 

Vďaka odbornému rezu ovocných stromov získate správny tvar, šírku, výšku či rozloženie koruny a viac hodnotnej úrody ovocia ako doteraz. Okrem toho vaše stromy budú presvetlené, pričom budete mať jednoduchý prístup pre zber úrody a stromy tak zostanú dlho produktívne a zdravé.

 

Pozrite si ukážky pred a výsledky po odbornom reze

 
 
          
 
Staršia slivka pred a po presvetľovacom reze v zimnom období so správne rozloženými konármi a korunou
 
 
           
 
Čerešna pred a po presvetlovacom reze koruny
 
Pozrite si dalšie výsledky a referencie >>>

Aká je cena za strihanie stromov? Koľko to stojí? 

 

Cena za odborný rez, strihanie ovocných stromov: 10 € / hod.

 

V cene je zahrnuté:

 • mladé stromy - výchovný, tvarovací rez
 • staršie a staré stromy - presvetlovací, udržovací a zmladzovací rez
 • ošetrenie vzniknutých rán po reze stromovým balzamom
 • pozberanie konárov a louženie na hromadu

 + odborné poradenstvo, vysvetlenie a postupy rezu stromov

 

* zanedbané stromy s veľmi hustými korunami - cena dohodou po obhliadke 

>>> obhliadka starších a starých stromov je nutná. Ani hodinový telefonát opisu vášho stromu alebo 150 fotiek mi nepomôže. 

 

K cene je samostatne zahrnutá náhrada za cestovné ku vám a späť: 10 € 

 • v cene za cestovné je zahrnutý dovoz náradia a potrebného vybavenia

 

Min. množstvo na objednanie služby: 1 strom

Maximálne množstvo na objednanie služby: 10 stromov

 

Cena je konečná, nie som platcom dph. Platíte v hotovosti po vykonaní služby.

 

Dohodnite si rez stromov už teraz >>>

 

Ponuka je určená pre záhradkárov s trnavy, pezinka, senca a okolia, ktorý chcú dosiahnuť správny tvar, výšku, presvetlenú korunu a kvalitnú zdravú úrodu ovocia a majú veľkú obavu o zle urobenom reze stromov svojpomocne.

 

Najčastejšie otázky

Pre koho je služba určená?

Je určená pre tých záhradkárov, ktorý chcú dosiahnuť správny tvar, výšku, presvetlenú korunu a kvalitnú zdravú úrodu ovocia a majú veľkú obavu o zle urobenom reze stromov svojpomocne. A taktiež pre tých, ktorý chcú využívať odborný rez stromov pravidelne za jednu cenu.

Pre koho táto služba nie je?

Služba rez ovocných stromov nie je určená pre veľkopestovateľov ovocných stromov, ktorý majú ovocné sady a škôlky. U týchto firiem sa používajú iné agrotechnické postupy a technika. Taktiež pre tých záhradkárov, ktorý chcú odborné služby za čo najnižšiu cenu, hned a čo najskôr, lebo už včera bolo neskoro. 

Kedy sa treba objednať na zimný rez stromov ?

Službu je potrebné dohodnuť od 15. januára do najneskôr však do 25. marca, kedy objednávky ukončujem. Odporúčam vám objednať sa už teraz, lebo zajtra už môže byť neskoro. 

Kedy začínate robiť zimný rez ovocných stromov?

 

Zimný (predjarný) rez jabloní a hrušiek začíname vykonávať od februára ked je teplota vzduchu nad 0°C a je bez snehu. Rez sliviek, broskýň, marhulí, čerešní a višní následne, ked už teplota neklesá pod 5 stupňov v mesiaci marec.

Aké druhy stromov striháte v zimnom období?

V zimnom období od februára podľa počasia ked teplota vzduchu neklesá pod 0°C, rez jabloní, hrušiek a sliviek. V marci ked je teplota nad nulou rez broskyne, marhule, čerešne a višne.

Mám mať alebo zabezpečiť nejaké potrebné náradie?

Može sa stať, že nemožem ku vám prísť autom a priniesť si všetko potrebné náradie. Preto je dobré, ak máte aspoň pevný drevený alebo kovový výsuvný rebrík. Z veľkej časti ak máte, pomôžu teleskopické nožnice na konáre - namiesto rebríka. 

 

Ako sa platí za strihanie stromov?

Za odborný rez ovocných stromov je možné platiť len v hotovosti po vykonaní služby. Pre zákazníkov, ktorý využívajú aj dalšie služby v pravidelných intervaloch je možnosť platby bezhotovostne prevodom na účet.

Ako objednať, dohodnút strihanie stromov?

Strihanie stromov si môžete jednoducho a pohodlne objednať cez kontaktný formulár alebo dohodnúť telefonicky na 0911 416 184 každý prac. deň od 8.00 do 18:00 hod. počas trvania ponuky od 15. januára do 25. marca.

Vďaka odbornému rezu ovocných stromov získate správny tvar, šírku, výšku či rozloženie koruny a viac hodnotnej úrody ovocia ako doteraz. Okrem toho vaše stromy budú presvetlené, pričom budete mať jednoduchý prístup pre zber úrody a stromy tak zostanú dlho produktívne a zdravé.

 

Kontaktujte ma a dohodnite si strihanie stromov už dnes >>>

Kto vám pomáha zo strihaním ovocných stromov?

Michal Tibenský

Pomáham záhradkárom so strihaním ovocných stromov, aby získali zo stromov kvalitnú, chutnú úrodu plodov a mali pekné, zdravé stromy. Zároveň si ušetrili  viac času, námahy a nemuseli sa trápiť so strihaním svojpomocne.

Viac informácií o mne

Hodnotenia zákazníkov

Novanský, strihanie jabloní, trnava

Pán Tibenský, sme veľmi radi, že sme vás oslovili na zimný rez našich jabloní. Naša úroda sa po vašom odbornom reze tento rok neuveriteľne zvýšila. Predtým sme nemali jablk ani za prepravku, teraz sme museli jablká rozdávať, čo sme ich nemali kde uskladniť. Ešte raz vám dakujeme a prajeme veľa úspechov a spokojných zákazníkov.

 

Polakovičová, strihanie stromov, bratislava Vajnory

Bola som prekvapená, ked som vás pozorovala, že ako presne viete, ktorý konár máte na strome  odrezať. Viete presne, ktorý konár skrátiť na dlhšie, ktorý na kratšie, ktorý odrezať úplne a tak dosiahnuť perfektný tvar stromu. Odvtedy mi začali tie jablone, čo som ich chcela už dať vyhodiť, prinášať tak výborné a chutné jablká a bez chrastavosti, že super. Veľmi pekne vám dakujem a odporúčam vás aj dalším záhradkárom, aby sa tešili s pekných stromov a zdravej úrody.

Urbanovič, strihanie jabloní a hrušiek, senec

Ste veľmi šikovný a kreatívny záhradník, ktorý už od pohľadu vie profesionálne poradiť a navrhnúť okamžité riešenie. Naša staré jablone a hrušky potom, čo ste ich počas dvoch rokov zmladzovali, začali neuveriteľne prinášať znovu kvalitnú úrodu. Dakujeme a tešíme sa na spoluprácu v dalších rokoch.


Vargová, strihanie broskyne, bratislava rača

Pán Tibenský, broskyne potom ako ste ich na jar ostrihal, tak zarodili, že som ich musela pretrhávať, ako ste odporučili, aby sa konáre nepolámali. Oplatilo sa, a som veľmi rád že som vás našla a že sa špecializujete na strihanie stromov. Odporúčam aj dalším, oplatí sa, úrodu budete mať istú.