Fotoreferencie, výsledky pred a po letnom reze

Táto fotogaléria je prázdna.

Čo hovoria ľudia, ktorý letný rez stromov už využili?

 

Ján Mezník, letný rez marhule

Ked som pred rokom riešil moju starú 40-ročnú marhuľu, na ktorej sa zlomila skoro polovica stromu pod váhou úrody, ihned som volal michalovi. Povedal som mu, že potrebujem jeho odbornú pomoc, čo mám robiť. Michal si ma vypočul a potom ešte v ten deň prišiel pozrieť, čo sa s marhulou stalo, aby posúdil jej stav a navrhol rýchle opatrenie. Už na druhý deň po obhliadke moju starú marhulu odborne o tretinu skrátil z výšky a šírky a presvetlil celé vnútro koruny, ktoré bolo úplne prerastené. Na moje očakávanie som neveril že aj spolovice marhule, ktorá zostala sa dá ešte zachrániť a urobiť z nej pekný strom. Po michalovom odbornom reze sa koruna marhule stabilizovala a tento rok som oberal síce menej úrody, ale bola krásna a veľké plody, a čo ma prekvapilo, nemusel som marhulu podopierať, sama udržala celú úrodu. Za promptné jednanie, odbornú prácu a rýchle vyriešenie mu obrovsky dakujem. Ďakujem michal

Kto vám pomáha zo strihaním ovocných stromov?

Dobrý deň, volám sa Michal Tibenský

Pomáham záhradkárom so strihaním ovocných stromov, aby získali zo stromov kvalitnú, chutnú úrodu plodov a mali pekné, zdravé stromy. Zároveň si ušetrili  viac času, námahy a nemuseli sa trápiť so strihaním svojpomocne.

Viac informácií o mne

Hodnotenia, referencie

Boledovič, letný rez čerešne, bratislava rača

Vdaka vášmu odbornému zásahu na 50-ročnej čerešni sme získali 2x viac úrody veľkých a chutovo vynikajúcich plodov oproti tomu ako tomu bolo doteraz. Teraz sa dá bez problémom vojsť do koruny až hore a nemusím olamovať konáre, aby som mohol oberať úrodu. Čerešna dostala nový život, som rád že ste ju znížil a zmenšil, nakoľko bola veľmi vysoká a vadila aj susedom svojou šírkou. S vašimi odbornými službami ako aj poradenstva sme nadmieru spokojný. Boli ste ochotný pracovať aj takej výške, no vdaka vašim profesinálnym nožniciam to bolo rýchle a bez námahy. Doporučujem vaše služby aj susedom a známim. Ešte raz srdečná vdaka.

 

Peter Stach, zmenšenie koruny marhule, pezinok

Keď som už po niekolkých rokoch strihania našej bujne rastúcej marhule zistil že to nie je ono, zavolal som, pána Tibenského, aby mi prišiel zhodnotiť moju prácu a poradiť, čo robím zle a čomu sa vystríhať pri strihaní. Jeho odborný prístup a vysvetlenie chýb, ktoré som robil ma veľmi prekvapili. Predtým som čítal veľa článkov a pozeral videá, ako to mám strihať, avšak pán tibenský mi vysvetlil, že každý strom je iný a ani jeden nie je rovnaký, preto sa to nedá ostrihať podľa toho videa, ako to vidím. Ukázal mi priamo na marhuli, čo mám a kde odstrihnúť a ako strom na ten zásah zareaguje. Bolo to fakt excelentné a podrobne vysvetlené, že som podľa jeho rád a postupov dokázal marhulu už tento rok ostrihať aj sám. A čo ma potešilo, že už nerastie tak rýchlo, ako rástla predtým a má krásne veľké plody, tak ako ste hovoril. Za tento postup a trpezlivosť, ktorú ste mi venoval, vám veľmi krásne dakujem a vrele odporúčam aj dalším záhradkárom, ktorý sa chcú stromy naučiť strihať sami. Pán tibenský vie dať stromom ten správny smer a spraviť z vašich stromov stromy.