Píniová kôra 60-100mm 70 L balenie

Upraviť text

Píniová kôra

Pinaster - Dekoračná píniová kôra

Zloženie:

Píniová kôra najvyššej kvality bez vláknitých prímesí vyrobená výlučne z pinus pinaster, Pínie z galicijských hôr. Zaručuje tým jedinečné vlastnosti - farbu, čerstvosť, zloženie, trvácnosť, štruktúru, veľkosť a arómu.

Výhody píniovej kôry:

 • Prirodzenou cestou potláča klíčenie a rast burín
 • Podporuje rast rastlín
 • Reguluje teplotu a vlhkosť pôdy a chráni rastliny pred mrazom, suchom aj pred extrémne vysokými teplotami v letnom období
 • Znižuje straty vody vyparovaním a vylepšuje drenáž
 • Chráni pôdu pred eróziou a vysychaním
 • Pomalým rozkladom obohacuje pôdu organickými žvinami. Namiestach kde bola použitá je zdrojom budúceho pôdneho humusu
 • Úplne neškodná, 100% prírodná a organická. Bez prímesí

Rozsah a spôsob použitia:

Používa sa na nastieľanie v okrasných záhradách, okolo kríkov, stromov, živých plotov, kvetinových záhonov, chodníkov a svahov. Tiež na pokrytie balkonocvýh hrantov, kvetináčov a na dalšie finálne dekoratívne úpravy interierových a exterierových plôch.

Pred použitím pôdu skyprite, odburinte a prihnojte dusíkatým hnojivom. V závislosti od frakcie naneste rovnomerne na plochu vrstvu kôry podľa nižšie uvedených údajov.

 • Píniová kôra pinaster má podstatne dlhšiu trvanlivost než bežná kôra
 • Jej obnova sa doporučuje na po 10-15 rokoch
 • Jedno 70l vrece postačí na plochu 1-2m2

V závislosti od frakcie naneste rovnomerne na plochu vrstvu kôry nasledovne:

Odporúčaná frakcia v mm vrstva kôry v cm

60 - 100 6-12

Píniová kôra najvyššej kvality bez vláknitých prímesí.

Frakcia: 60-100 mm
Balenie: 70l


Píniová kôra spája všetky výhody mulčovacej kôry s exkluzívnymi dekoračnými a okrasnými vlastnosťami čisto prírodnej píniovej kôry. Vďaka enormnej stabilite jej štruktúry si Vaša záhrada zachová po dlhé roky požadovaný vzhľad.

 • podporuje prirodzený vývoj pôdnych organizmov
 • potláča rast buriny
 • chráni pôdu pred eróziou a vysychaním
 • zabraňuje úniku tepla a vody a tým chráni koreňovú sústavu rastlín pred veľkými teplotnými výkyvmi
 • skrášľuje záhradu svojim extravagantným vzľadom


Možnosti využita píniovej kôry sú veľmi rozmanité. Kôra sa skvelo hodí na zakrývanie kvetináčov a ostatných nádob na kvety, ale svoj jedinečný charakter ukáže rovnako pri použití na hroboch, v zimných záhradách alebo na okrasných záhonoch.
Píniová kôra sa najlepšie hodí na použitie pod kríky alebo stromy ako aj na svahovité plochy. Píniovú kôru môžete použiť tiež ako výtvarný prvok Vášho záhradného jazierka. Je možné ju tiež použiť na ozdobenie Vašich terárií, alebo kvetináčov na Vašej terase, alebo balkóne.

Upraviť text

Pozrite si ukážky namulčovanej výsadby píniovou kôrou

Upraviť text

Pôvodná cena: 17 €

Akciová cena: 15 €

Objednajte píniovú kôru teraz za akciovú cenu >>>

Akčná cena platí len do konca tohto týždňa

Nová otázkaNastaveniaZobraziť všetko

Najčastejšiie otázky: Píniová kôra 60-100mm 70 L

Na koľko metrov vystačí jedno balenie?

Jedno balenie piniovej kôry 70 L vystačí na 1,5 až 2 metre štvorcove (1 x 2bm) v jednej vrstve. To znamená, že ak máte 10bm dlžku a 1 m šírky záhona, čo je 10m2, tak budete potrebovať 5 balení kôry. Ak máte 2m šírku a 10 bm dlžku záhona, 20m2, tak budete potrebovať 10ks piniovej kôry. Pred kúpou vám odporučam premerať šírku a dlžku záhonov, aby ste vedeli kolko budete potrebovať kory.

Vydrží píniová kôra skutočne aj viac ako 10 rokov?

Jednou z hlavných dôvodov, prečo odporúčam píniovú koru do okrasných záhrad je jej trvácnosť. Neobsahuje vodu ani živicu ako bežná smreková či borovicová kôra. Z tohto dôvodu je dlhodobo súdržná a zachováva si svoju hrúbku, farbu, štrukturu a veľkosť dlhé roky bez rokladu. Kôra sa prirodzene rozkladá veľmi pomaly a trvá to aj viac ako 10 rokov kým budete potrebovať kôru z novu dosýpať. To je aj dôvod prečo je drahšia oproti bežnej kôre, pretože obyčajnú kôru môžte každoročne dosýpať, lebo rýchlo stráca na kvalite a kráse.

Aký je rozdiel medzi smrekovou a píniovou kôrou?

Smreková kôra obsahuje vodu, živicu, je lahká, vysúša sa, stráca na kvalite a velkosti a to pri veľmi teplých dňoch už po niekolkých mesiacoch. Navyše sa rýchlo rozkladá, čo spôsobuje výskyt väčšieho množstva podnych organizmov ako červíky, ktoré sú pastvou pre vtákov najme drozdov, ktorý kôru zo záhonov pravidelne vyhrabávajú a vám vzniká práca navyše.

Píniová kôra neobsahuje vodu ani živicu, je hrubá, veľká, pevná a na kvalite stráca veľmi dlho, až po viac ako 10-tich rokoch, kedy sa pomaly začne rozkladať. Dlhodobo si udržuje farbu, krásu a vlahu rastlinám, pre vtákov, ako drozdov nie je zaujímavá pre veľké kusy, ktoré nedokážu vyhrabať, čím vám ušetrí námahu a vy môžete bezproblémov kosiť okraje trávnika.

Upraviť text

Čo hovoria ľudia, ktorý už kôru kúpili?

Hľadali sme záhradníctva, kde by nám poradili aká kôra je najlepšia a taká čo dlho vydrží. V našich končinách mali len klasickú tú obyčajnú kôru. Preto som sa rozhodol pre záhradníka, ktorý by nám poradil a zároveň kôru aj dodal. Našli sme pána tibenského, ktorý kôru sám v záhradách používa už dlhé roky. Píniovú kôru nám vedel zaobstarať aj dovozom priamo na záhradu. Kôru máme už piaty rok a stále je krásna ako ked sme ju dali pod kríky. Za poradenstvo, rýchle dodanie a kvalitnú kôru vám srdečne dakujeme. S pozdravom Palšovič, žilina